CZ | EN
Tiskové zprávy

Výstavba VTP v Čelákovicích

25 / 10 / 2011
V Čelákovicích nedaleko Prahy vznikne do konce roku 2013 nový Vědeckotechnologický park SVÚM a.s.. Zaměří se především na vědecký a technologický výzkum, průmyslové osvojování výsledků výzkumu, inovace výrobků a rozvoj podnikání a provozovatel SVÚM a.s. si slibuje, že se díky tomu stane jednou z klíčových výzkumných organizací v České republice.
V Čelákovicích nedaleko Prahy vznikne do konce roku 2013 nový Vědeckotechnologický park SVÚM a.s.. Zaměří se především na vědecký a technologický výzkum, průmyslové osvojování výsledků výzkumu, inovace výrobků a rozvoj podnikání a provozovatel SVÚM a.s. si slibuje, že se díky tomu stane jednou z klíčových výzkumných organizací v České republice. Celkem do parku investuje cca 6 mil. EUR. V rámci vědeckotechnologického parku vznikne cca 50 nových pracovních míst a najdou zde své nové zázemí i malé podniky se zaměřením na služby v oblasti právního poradenství- patentového práva, IT, marketingu a komunikace.
Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR projekt výstavby areálu VTP SVÚM a.s. podpořilo prostřednictvím Operačního programu Podnikání a Inovace, Program-PROSPERITA. Tímto způsobem se budou efektivně zhodnocovat zdroje Evropské unie a České republiky určené pro podporu vědy a výzkumu.